Rozwiązania w zakresie pomiaru poziomu cieczy

Masz pytanie? Dzwoń

Na e-mail odpowiadamy 24h

Kontrola poziomu paliwa

Kontrola poziomu paliwa

Nieustanne monitorowanie stanów magazynowych ma ogromne znaczenie w każdym przedsiębiorstwie, ponieważ umożliwia m.in. określenie średniego zużycia czy optymalne zaplanowanie kolejnych dostaw. Nasza firma oferuje zaawansowane czujniki do zbiorników, które są w stanie przedstawiać ilość paliwa w czasie rzeczywistym. Poszczególne modele różnią się od siebie pod względem zaimplementowanych podzespołów, sposobu działania czy liczby dostępnych opcji. Każdy klient znajdzie tutaj odpowiadające mu urządzenie do kontroli poziomu cieczy.

W ofercie dostępne są również znacznie bardziej kompleksowe rozwiązania, które pozwalają nie tylko na wykonywanie niezbędnych pomiarów, lecz także na zarządzanie gospodarką paliwową w całym obiekcie. Mamy zatem doskonałe propozycje zarówno dla dużych, jak i małych przedsiębiorstw.

Kontrola stanu paliwa w zbiorniku - profesjonalnie i efektywnie

Zastosowanie profesjonalnych urządzeń pomiarowych w firmie jest niezwykle ważne. Kontrola poziomu cieczy w zbiorniku paliwa za pomocą czujników pozwala bowiem na uniknięcie wielu zbędnych kosztów. Czasami zdarzają się bowiem wycieki, których bez dedykowanych mierników w zasadzie nie da się od razu wykryć. Urządzenie pomiarowe informuje o nieoczekiwanych spadkach ilości cieczy w zbiorniku bezpośrednio w momencie wykrycia takiej anomalii. To proste, efektywne i bardzo wygodne rozwiązanie.

Jak działa czujnik pomiaru poziomu paliwa?

Czujniki dostępne w naszej ofercie działają w bardzo prosty sposób. Poszczególne modele wykonują pomiary z użyciem fal radiowych bądź ultradźwiękowych, które odbijają się w zbiorniku i umożliwiają utrzymywanie niezwykle precyzyjnej kontroli zużycia paliwa. Informacja o poziomie cieczy jest przesyłana do odbiornika, którym najczęściej jest po prostu dedykowany terminal. W przypadku monitoringu zdalnego dane mogą zostać wysłane nawet na smartfon czy tablet właściciela.

Jak kontrolować pomiar w zbiorniku paliwa dzięki czujnikow i systemom zarządzania Watchman®

Nowoczesne terminale paliwowe umożliwiają wykonywanie wielu złożonych operacji, dzięki którym pozyskać można mnóstwo szczegółowych danych na temat kontroli zużycia zasobów przedsiębiorstwa. Urządzenia takie jak Watchman® Access udostępniają nie tylko szczegółowy wykres poziomu paliwa, lecz także pozwalają na zarządzanie dostępem użytkowników czy szybkie stworzenie raportu kompatybilnego z aplikacjami systemu Microsoft Office.

Zależy nam na tym, by oferowane urządzenia były jak najprostsze w obsłudze. Z tego względu nawet najbardziej zaawansowane terminale wyróżniają się przyjaznym, wyraźnym i zrozumiałym interfejsem, po którym można się bardzo szybko poruszać. Kontrola paliwa może się dzięki temu odbywać sprawnie i bez żadnych komplikacji.

Zalety kontroli poziomu paliwa

Wykorzystanie profesjonalnych mierników obrazujących poziom paliwa w zbiorniku przekłada się na wiele korzyści dla przedsiębiorstwa. To doskonała inwestycja, która po prawidłowym zamontowaniu od razu zaczyna przynosić pozytywne rezultaty.

Precyzyjne pomiary

Czujniki zapewniają użytkownikowi konkretne dane na temat tego, ile cieczy znajduje się w zbiorniku. Pozwala to na łatwą kontrolę poziomu zużycia.

Dostęp do szczegółowych danych

Wszystkie ważne informacje są dostępne w formie przystępnych wykresów i raportów. Zarządzanie gospodarką paliwową jest bezproblemowe.

Oszczędność czasu i środków finansowych

Pomiary można wykonać w bardzo krótkim czasie. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas, lecz także uniknąć kosztów związanych z wyciekiem bądź przepełnieniem.

Wygoda obsługi

Terminale paliwowe są niezwykle intuicyjne w obsłudze. W wielu z nich kontrolę poziomu paliwa da się przeprowadzić poprzez aplikację w smartfonie czy tablecie.