Rozwiązania w zakresie pomiaru poziomu cieczy

Masz pytanie? Dzwoń

Na e-mail odpowiadamy 24h

Czujniki i kontrola poziomu cieczy

Czujniki i kontrola poziomu cieczy

W ofercie naszej firmy można znaleźć wiele urządzeń, które pozwalają na precyzyjne określenie stanu zapełnienia zbiornika. Czujniki pomiaru poziomu cieczy przydają się przede wszystkim do monitorowania wszelkiego rodzaju paliw, olejów i substancji chemicznych. Z powodzeniem da się je również zastosować w celu sprawdzenia, ile zboża czy innych materiałów sypkich znajduje się w silosie. Kontrola stanów magazynowych z wykorzystaniem takiego sprzętu odbywa się sprawnie i bezproblemowo.

Dokładamy wszelkich starań, by nasze urządzenia były najlepszą propozycją na rynku. Aparatura Watchman® korzysta z wielu nowoczesnych metod sprawdzania i regulacji poziomu cieczy, dzięki czemu zapewnia bardzo precyzyjne pomiary. Jest też wyjątkowo intuicyjna i wygodna w obsłudze.

W ofercie czujników poziomu cieczy posiadamy rozwiązania zdalne i lokalne

W trosce o komfort naszych klientów oferujemy szeroki wybór czujników kontroli zbiorników, które mają zróżnicowane podzespoły i metody działania. Dzięki temu możesz z łatwością zamówić sprzęt idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Proponujemy zarówno urządzenia lokalne, jak i całkowicie bezkontaktowe.

Elektroniczny czujnik poziomu cieczy Watchman® Alarm wykorzystuje fale ultradźwiękowe do wykonywania precyzyjnych pomiarów w zbiornikach. Jego największymi atutami są przede wszystkim duży zasięg i możliwość uruchomienia alarmu w razie odnotowania gwałtownych spadków.

Uniwersalny przyrząd pomiarowy Watchman® w wersji Sonic Plus to przykład niezawodnego urządzenia, które używa fal radiowych w celu szybkiego przesyłania dokładnych odczytów. Kontrola stanów magazynowych jest dzięki temu szybka i komfortowa.
Model Sonic Advanced/Plus to bardzo interesująca propozycja dla właścicieli mniejszych zbiorników o wysokości do 3 m. Poziom paliwa czy innych substancji można odczytać z odległości nawet 200 metrów od nadajnika, co zdecydowanie ułatwia sprawne zarządzanie stanem magazynowym.
W przypadku większych zbiorników najlepiej zdecydować się na czujnik kontroli pomiaru cieczy Watchman® LT. Technologia ultradźwiękowa w połączeniu z zaawansowanymi algorytmami daje znakomity efekt – niezależnie od rodzaju substancji chemicznej znajdującej się na stanie.
Urządzenie Watchman® Flo to jeden z najbardziej kompleksowych systemów do zarządzania zawartością zbiornika. Pomiary z użyciem aplikacji mobilnej, ostrzeżenia o przeciekach, a nawet sterowanie pompą i nalewakiem – to tylko niektóre z wielu możliwości tego sprzętu.
Model UniRX jest przykładem uniwersalnego czujnika, który sprawdzi się nie tylko do kontroli poziomu cieczy, lecz także różnych substancji sypkich. Jest kompatybilny z bezprzewodowymi sondami ultradźwiękowymi i standardowymi miernikami 4-20 mA.
Terminal paliwowy z systemem zarządzania Watchman® Access to natomiast niezwykle zaawansowany system, który pozwala na prowadzenie gospodarki paliwowej w firmie. Kontrola poziomu cieczy jest dzięki niemu możliwa z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.
Watchman® Anywhere Pro sprawdza się doskonale w największych przedsiębiorstwach. Umożliwia jednoczesne monitorowanie wielu zbiorników. Czujnik ma niezwykle mocną baterię i przyjazny interfejs, dzięki czemu pomiar można wygodnie wykonać w każdej chwili.
Przedsiębiorców, którzy szukają bezkontaktowego czujnika kontroli poziomu cieczy, zainteresuje Watchman® Radar. To urządzenie, które można zamontować w zbiornikach o wysokości do 3 m. Wykorzystuje ono mikrofale radiowe do wykonywania dokładnych pomiarów.
Druga wersja modelu Watchman® Radar jest przeznaczona do dużych, nawet sześciometrowych zbiorników. Jej największą zaletą jest przede wszystkim zupełnie bezinwazyjny montaż, który nie wymaga dodatkowych czujników czy nawiercania powierzchni.
Stan magazynowy, zużycie, data opróżnienia – to tylko kilka z wielu informacji, które Watchman® WAPex wysyła do właściciela z użyciem sieci GSM. To niezawodny i bardzo wytrzymały model, który oprócz kontroli poziomu cieczy ma nawet opcjonalny GPS.
Obsługa stanów magazynowych za pomocą smartfona czy tabletu? Watchman® SENSiT pokazuje, że to naprawdę jest możliwe. Miernik da się bowiem wygodnie połączyć z aplikacją mobilną i mieć stały dostęp do pomiarów bieżącego zużycia paliwa czy materiałów sypkich.

Jak działają czujniki kontroli poziomu cieczy?

Kluczem do skutecznego działania czujników kontroli poziomu cieczy jest zastosowanie nowoczesnych technologii. Nasze urządzenia wykorzystują m.in. mikrofale radiowe i ultradźwiękowe w celu precyzyjnego określenia tego, ile paliwa czy dowolnych innych substancji znajduje się jeszcze na stanie. Miernik spełnia również rolę nadajnika – wysyła dane bezpośrednio do odbiornika, którym może być zarówno dedykowany terminal, jak i smartfon czy laptop z dostępem do internetu.

Czujniki poziomu cieczy - wykorzystanie

Nasza firma oferuje sprawdzone rozwiązania, które sprawdzą się w przedsiębiorstwach o dowolnej wielkości. Firmy mogą się zdecydować na czujniki przeznaczone do większych i mniejszych zbiorników, dzięki którym mogą na bieżąco wykonywać kontrole poziomu cieczy i na ich podstawie planować kolejne dostawy. Klienci poszukujący bardziej kompleksowych usług mają natomiast do dyspozycji pełnoprawne terminale do zarządzania gospodarką paliwową na terenie nawet największych obiektów przemysłowych.